Filma Online

Kung Fu Hustle (2004)

Kung Fu Hustle    22 Apr 2005

R 99 min AksionKomediKrim

7.8
IMDB: 7.8/10 90536 vota

, , ,

Nominated for 1 Golden Globe. Another 23 wins & 34 nominations.

Hong Kong, China

278Raporto gabim

Permbajtja

Në Shanghai të Kinë’s në vitet 1940, një gangster aspirohet të bashkohet me grupin e “Gang Axe” dhe të marrin në kontroll gjdo gjë, ndërsa disa banorë shfaqin kompetencat dhe shkathtësitë për mbrojtjen e territorit të tyre.

Filma te ngjajshem