Filma Online

Pulp Fiction (1994)

Pulp Fiction    14 Oct 1994

R 154 min DramëKrim

8.9
IMDB: 8.9/10 1132720 vota

, , ,

Won 1 Oscar. Another 63 wins & 47 nominations.

USA

897Raporto gabim

Permbajtja

Pumpkin e Honey Bunny vendosin të grabisin tavolinën në të cilën po hanin. Vinsent e Jules janë dy gangësterë që duhet të kryjnë një punë. Vinsent është i shqetësuar sepse duhet t’i bëjë shoqëri Mias, gruas së droguar të shefit të tij. Butch një boksier në shërbim të Marselusit, nuk e zbatoi urdhërin e shefit për të humbur në një ndeshje të tij. Vinsent dhe Jules janë në apartamentin që ishin në fillim, vranë dy banditë dhe mbajnë nën shënjestër një të tretë.

Filma te ngjajshem