Filma Online

RoboCop (2014)

RoboCop    12 Feb 2014

PG-13 117 min AksionFantaziKrim

6.2
IMDB: 6.2/10 162152 vota

, , ,

2 wins & 1 nomination.

USA

289Raporto gabim

Permbajtja

Jemi në vitin 2028. Teknologjinë e robotëve e kontrollon kompania OMNIKORP. Produket e tyre fitojnë luftëra në gjithë planetin, dhe tani duan ti sjellin ato nëpër qytete. Në një prej tyre, në Detroit, jeton Aleks Merfi, një bashkëshort i mirë, baba i dashur dhe polic i ndershëm. Kur ai plagoset dhe quhet klinikisht i vdekur, Omnikorp merr përsipër që ta shpëtojë. Si rezultat del që të krijohet baza e një polici-robot me fuqi të mbinatyrshme që do të luftojë krimin. Por njeriu “Merfi” nuk ka humbur i gjithi poshtë kostumit të hekurt…

Filma te ngjajshem