Filma Online

The Counterfeiters (2007)

The Counterfeiters    18 Apr 2008

R 98 min DramëKrim

7.6
IMDB: 7.6/10 34178 vota

, , ,

Won 1 Oscar. Another 6 wins & 9 nominations.

Austria, Germany

182Raporto gabim

Permbajtja

Falsifikuesit është historia e vërtetë e operacionit më të madh në historinë e falsifikimit, krijuar prej nazistëve në 1936 për të falsifikuar para. Salomon
“Sally” Sorouitsch është mbreti i falsifikimeve. Ai jeton një jetë të djallëzuar të kartave, pije alkoolike, dhe grave në Berlin gjatë epokës naziste. Papritur fati i tij ndryshon kur arrestohet dhe futet menjëherë në një kamp ku fillon të shfaq aftësitë e tija të jashtëzakonshme…

Filma te ngjajshem