Filma Online

Troja (2004) HD

Troy    14 May 2004

R 163 min AksionAvanturë

7.2
IMDB: 7.2/10 334976 vota

, , ,

Nominated for 1 Oscar. Another 3 wins & 17 nominations.

USA, Malta, UK

174Raporto gabim

Permbajtja

Një përshtatje e madhe epike e Homerit, filmi ndjek sulmin ndaj Trojës nga forcat greke të bashkuara dhe vendos fatet e njerëzve të përfshirë.

Filma te ngjajshem