Filma Online

J. Edgar (2011)

J. Edgar    

R 137 min DramëKrim

6.6
IMDB: 6.6/10 92078 votes

, , ,

Nominated for 1 Golden Globe. Another 5 wins & 15 nominations.

USA

1346

Report error

Si fytyra e zbatimit të ligjit në Amerikë për gati 50 vjet, J. Edgar Hoover ishte i frikshëm dhe admirohej, i fyer dhe respektohej. Por, prapa dyerve të mbyllura, kishte mbajtur sekretet që do të shkatërronin imazhin e tij, karrierën dhe jetën e tij.

No links available
No downloads available

Related movies