Filma Online

Romeo + Juliet (1996)

Romeo + Juliet    

PG-13 120 min Dramë

6.8
IMDB: 6.8/10 155,619 votes

, , ,

Nominated for 1 Oscar. Another 14 wins & 26 nominations.

USA

1875

Report error

Në Verona Beach nis një histori dashurie e përjetshme me Romeo dhe Zhulietën. Familjet e dy të rinjve që e urrejnë hapur njëri-tjetrin, vetëm se babai i vajzës është një bos mafioz. Por edhe njerëzit e Romeos janë gjithashtu një grup mafiozësh. Edhe pse përballen me shumë pengesa, historia e dashurisë vazhdon derisa Romeo beson se Zhulieta ka vdekur.

No links available
No downloads available

Related movies